LIFE IS CHANGE

8. listopadu 2018 v 19:02 | Monty |  Téma týdne / Theme of the week
Nevím, opravdu nevím. A nebo slovy klasika Ne, ne, ne.. (pozn. Vašík Klausů st.). Proč měnit zaběhaný systém, který si náš mozek vštěpil v určitý čas a nehodlá něco měnit, nedej bože se i zvedat z toho Homergauče, kde si rádi natáhneme fajfky a kukám bezbřehle na obrazovku, která nám opět opakuje opakovaný program, na který se beztak mrkneme, protože tak nic nedávají a ten ovladač je tak daleko a bla bla bla...

Řeknete si, kolik negativismu je v jedné větě. Jenže a bohužel to ani jinak nešlo. Co na jazyku, to rychle jde do klávesnice a na obrazovku. No dobrá, rychle třeba ne, protože žádná administrativní pracovnice typu Monica Lewins nejsem. Kafe i dělám sám, pravou ruku mám vypracovanou už z mládí, takže jsem v klidu.

Co vlastně by mohl člověk v životě změnit. Možná vše. V jiných státech se dokonc i z člověka se základním vzděláním a sem tak s dokonalováním může stát úředník. U nás musíte mít vzddělání, nechci urazit, ale někteří lidé ho získali jak? V Plzni?

Někdy v únoru jsem se rozhodl pro životní změnu. Půlka života za mnou, tak zkusíme něco udělat s tou druhou. Jelikož jsem zaspal dobu aktivního cestování spojené i s prací v zahraničí, rozhodl jsem se to změnit. Bude to sice těžké začínat od znova, ale bude stejné, jak na základní škole. Je to nové, bude to člověka bavit. Ale problém je v tom, jak jste nastavení, pokud ve vás převládá taková ta "zdechlost" a u některých strach, je dost možné, že budete mít v cizině problémy. Neříkám, že lidé pozitivně naladěni budou mít vše na talíři, ale budou více v pohodě a když se něco nepovede, nebudou to řešit a vždy je možnost jet zase domů.

V čem teda spočívá změna života? V prvé řadě v myšlení. Musíte myslet jako teenager, kterému je vše fuk. Samozřejmě né doslova. Za druhé schopnost se učit nové věci. Nepůjde to rychle, ale poku je pevná vůle... Za třetí jazyk. Je to sice bariera, ale né velká. Základům se dá naučit v cizině a pak už je to jen na vás, jak s tím pořídíte.

Takže život je změna, změna, to je život....
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. listopadu 2018 v 20:00 | Reagovat

No, tak ti přeji, ať ti změna vyjde a vše dopadne dobře 8-)

2 Monty Monty | 8. listopadu 2018 v 20:59 | Reagovat

[1]: Děkuji ti moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama