BÍLÉ KULIČKY NA STROMKU...

28. října 2018 v 19:12 | Monty |  Téma týdne / Theme of the week
Tak teď nevím. Moc by mě zajímalo, zda opravdu maličkosti vyvolávají vzpomínky, či nikoliv. Ale něco na tom bude, protože se někdy setkávám s věcmi, nejpíš je to i věkem, které vždy udělají záblesk v pravé kůře mozkovou. Jojo, nezatěžujte mě tím, že to není pravá strana mozku, ale levá a že jsem ňouma, což vím, ale někomu to připadá roztomilé a jinými opravnými slovy. Prostě je to tak.


Proč bílé kuličky? Protože kolem nich se setkává spousta vzpomínek, které se vám staly. Ať už negativní, či pozitivní. První lásky, zvláště třeba ta jedna, kvůli které jste dělali pejska. Abych vysvětlil. My, starší, jsme si v osmdesátých totiž hráli ve školce na maminky a tatínky. No a někdo, aby rodina byla úplná, hrál i pejska. No a jen aby mě moje tajná mohla hladit a drbat, tak toho pejska jsem chtěl hrát já. No protože manžel tolik pohlazení a vlídných slov neměl nikdy :-D.
Další důvod ohledně kuliček?? No byla na keři a někdy se dalo do velké množství keřů schovat. Třeba si udělat bunkr, skrýš. A tam jsme si hráli zase jinak. Na "ukazovanou". Ty ukážeš "pipi" a já ukážu "pindíka". Někdy jsme holky oblbli a "pindíky" neukázali.
Také trhání listů a nebo květů pivoněk, babičky od jedné z kamarádek, která to nesla velmi nelibě a dávala to patřičně najevo a díky ní jsme se i naučili mluvit sprostě. Takže první sprosté slůvko bylo v té době poměrně rychle naučeno a použivali jsme ho pořád, aniž bychom si uvědomovali jeho význam.

Prostě Bílé kuličky. V poslední době jich je ale málo. Bohužel si nemyslím, že by je dnešní děti házeli na zem a šlapali. Možné je vše a je fakt, že spíše vidím více negativních vlastností dnešních mladých. Je možné, že se mi to jen zdá a budu rád, když bude opak toho, co si myslím.
 


Komentáře

1 Padesátka Padesátka | E-mail | Web | 28. října 2018 v 23:31 | Reagovat

Ten stromek je pámelník bílý a je to keř... :-) A máme podobné vzpomínky.

Zařazuji Tvůj článek do výběru na tema-tydne.blog. cz.

2 Monty Monty | 30. října 2018 v 21:44 | Reagovat

[1]: Díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama