Cit s rozumem

10. dubna 2018 v 18:48 | Monty |  Téma týdne / Theme of the week
Určitě skoro každý viděl stejnojmenný film s kvalitními anglickými herci, z nichž někteří už nejsou mezi námi, viz profesor Snape. A pokud jste viděli od stejné autorky, Jane Austinové, Pýchu a předsudek, jsme doma. Pro mladé a hudebně založené, tu máme indickou verzi Indická svatba. Nicméně tyto knihy a vlastně neméně kvalitní filmy nám ukazují, že vše se nezdá takové, jak si myslíme, že je.


Ale teď trochu z odlehčeného soudku. Co je vlastně rozum? Na internetu je toho spousta, třeba práce s pojmy, nebo dělat závěry a jiné. Můj názor je takový, že rozum je něco, k čemu příjdeme časem a někteří ani to ne. Že rozum je něco, co nám určuje směr v životě. Chceme být podle knihy? Řiďme se rozumem. Chceme být i něco jiného? Používejme rozum selský. Chceme být mimo společnost, nebo totalní mimoň? Na co rozum, mám trávu :-D .

Cit je opak rozumu. Prý je biologický a to určitě je. Nelíbí se nám to a to? To je cit. Nebo pláčeme? Tak je to také cit. Cit může být i pro určitou činnost v které se nám daří. Byť to mže být bráno jako vlohy k něčemu. Ale vlohy mohou být i citové. Takový cíťa už asi nebude citlivý člověk, ale člověk se sklony přehánění. Mám pár homosexuálních kamarádu a u nich jasně vidím, jak některé citlivé emoce prožívají, že je člověk musí obejmout :-D . To ani má přítelkyně to tak neprožívá.

Takže Rozum a cit asi nejdou spolu, ale mohou žít vedle sebe. A jde jim to sakra dobře.
 


Komentáře

1 Redberry33 Redberry33 | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 22:01 | Reagovat

Zajímavý názor. Mrkni prosím na můj :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama