"Kurvítka" ve spotřebičích

27. února 2017 v 20:15 | Monty |  Moje témata / My themes
Také vás napadá, zda opravdu existují různé zabijácké spouštěče vašich sptřebičů? Nebo je to jen mýtus opřený o pouhou náhodu, která se stala zlomku lidí na celém světě? Nový trend z Ameriky, kde je to běžné a lidé si zvykli co rok až dva kupovat nové zboží?


Budu teď psát z vlastní zkušenosti. Jako dítě si pamatuji, když táta donesl televizi, byla velká, těžká (pro ty mladé: neexistovaly LCD,LED ani UHD a plazmy) poctivá lampovka, černobílá. A úplně super bylo, že měla 8 čudlíků, takže 8 programů a dokonce jste museli jít k televizi, aby jste to přepli na jiný program. Byť v mé éře byli jen 3 a to F1,ČTV a OK3. OK3 jsem miloval... Pak přibyla Premiera (dnešní Prima). Vzadu byl malý kolíček a tím se odchytávili duchové, tzn třeba když "utíkala" obrazovka. Dodnes je na půdě a je funkční. Nabíhání je sice pomalejší, ale funguje. Dokonce i se SetBoxem.

Teď spíše zkušenost stará jen asi 11let. Koupil jsem si NTB Asus za 15tisíc, což byla celkem pálka. A světe div se, renomovaná značka mi po dvou letech a třech dnech odešla. Spálený grafický čip na základní desce. Překuličkování tenkrát stálo 4000,- . Takže jsem to řešil koupí nového, tentokrát jen netbooku. 2 a půl roku a taktéž Asus. Opustil jsem tudíž tuto firmu.

Otec si koupil novou pračku. Zanussi. Prý kvalitní. Znám tu značku a podle reklam na ni, vám také příjde, že je kvalitní. Avšak skoro přesně po 3leté záruce se odporoučela a to se čistil vodní kámen atd... Někdy na jaře nám končí záruka na lednici od LG, jsem zvědav.

Taktéž televize. Před X lety odešel Samsung, LCD. Peněz nebylo, tak se koupil Hyundai. Přežil dvouletou záruku o 3roky. Teď to zkouším s Blaupunktem, jestli dostojí kvalit levných značek. A pokud ano, opět levná značka.

Jak člověk brouzdá tím internetem, zjistí, že není sám. Dokonce i leckterý majitel iPhonu nadává. Třeba odejde tlačítko Domů po záruce a oprava stojí 1500. Při ceně iPhonu se to ale ještě vyplatí. Jenže pozor, na některých stránkách se dozvíte, že výrobní cena je jen 3000Kč. Nějaký Androidí foun tu cenu má taky, jenže iPhone stojí o 10000,- více a kvalita stejná.

Takže na otázku, zda se dávají do spotřebičů kurvítka je jasná. Dávají. Možná je dávají proto, aby nebyla ještě větší nezaměstnanost a nebo proto, že šéf potřebuje dostavět tenisové kurty a nebo Čapí hnízdo.

S modrou oblohou...
 


Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 15. dubna 2017 v 12:34 | Reagovat

Já ti nevím... zatím jsem vždycky měla tu zkušenost s tím, že některým lidem elektronika v dřívější době vydržela dýl především proto, že si jí tak nějak víc vážili.
Ještě se mi holt nestalo, že by mi něco odešlo až nějak podezřele brzy (jedinou výjimkou je čtečka knih - PocketBook, která se ale zbláznila už v záruce, reklamovala se a zblbla znovu, takže zase poletí zpátky. Teď mám šestým rokem noťas, HP pavilion G6 a za celou tu dobu na něm nebyla potřeba cokoli opravovat (až na nedávnou výměnu větráku... jenže kočičí a psí chlupy, to není tím noťasem). Jeho předchůdce byl taky HP, jen už si nevzpomínám, co přesně byl zač... No, využívala jsem ho hlavně proto, abych se dostala na blog a tak, žádné hry a podobné náročnější věci by asi nerozdýchal, ale když dosloužil, bylo mu krásných deset.
Nebo co třeba vím, tak u prarodičů mění co rok varnou konvici. Já už jedu třetím rokem jednu a tu samou a pořád je jako nová (a to má u mě opravdu zápřah :-D )

Netvrdím teď, že je to tvůj případ, nicméně mám dojem, že lidi si často kupují shity a pak se diví, že to jsou shity.

2 Monty Monty | 23. června 2017 v 7:50 | Reagovat

[1]: Netvrdím, že se to děje u všech spotřebičů. A u kvalitních se to děje ale taky. Zrovna v Adost řešili ledničky a když lednička za 30000 odejde po 2 letech, je to divné. Ano, mám nějaké věci, které jsou už vykopávky a fungují a nemusím se o ně starat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama