První film, pak kniha? Potter forever

5. listopadu 2016 v 21:41 | Monty |  Moje témata
Tatatááááá. Neděle večer. A cože nám to dávají v televizi? Nic. Teda ano, Harryho a ty další. řeknu vám, ale jednu věc a to podstatnou. Pokud si nechcete kazit dojem z filmů podle knih, nikdy je nečtěte. NIKDY. A proč to? Někteří z vás určitě tuší, kam tím mířím a mířím tím do míst, odkud není návratu :-D .


Jako první jsem viděl všechny díly Pottera a byl jsem, jako řada z vás, velmi uchvácen prostředím, příběhem a vztahovými liniemi. Dlouho, po skončení filmů jsem se odhodlal si přečíst knihy. Nebylo to sice na jeden zátah, protože jsem si je četl při lampičce a ještě ke všemu z mobilu (ano, chci si koupit i knihy), ale tak jsem se vžil do těch příběhů, které nebyli ve filmu. Chyba, velká chyba. Film u mě částečně klesl. Jediné pro je, že filmaři opravdu vybrali dějovou linku tak, aby neublížili ději. Musím se ale přiznat, že jsem teď začal opět číst. Po páté. Prostě to nenudí.

Teď vyšla kniha, která pojedná o Potterovi, jako znuděném zaměstnanci úřednictva na ministerstvu kouzel. A ještě ke všemu ve formě scénáře pro divadelní hru. A navíc není od Rowlingové, ale jen podle námětu. Myslím si, že se této knihy vyhnu obloukem, ale víte jak to je. Musí vás to chytit a to bývá někdy u knih hodně těžké.

Na co se ale těším, to je datum 17.listopadu. Všichni Pottermaniaci ví, že se vrátí svět Rowlingové. Fantastická zvířata, která již byla i zmiňována ve filmech, či knihách o Potterovi. Těším se na to, jako na řadu dalších zajimavých filmů, které se blíží s koncem roku. Jsou to žně, pro filmového fanouška. Knihu jsem avšak opět nečetl. Udělám to nejspíš úplně stejně, jako v minulém případě. Počkám na film a pak, kdo ví.

Někdy je dobré se první mrknout na film a pak řešit knihu. nebudete tolik zklamaní. Já teda nebyl. Známí byli, ale časem je to přešlo a zamilovali si i film.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama