Ortel na ortel

29. listopadu 2016 v 20:28 | Monty |  Moje témata
Božeeee. tak ve Slavících byl Ortel. No tak byl. Byl druhý. No tak byl. Boooože. Proč se to řeší? Protože se lid nudí a nemá co na práci Smějící se . Ale v klidu. Nemyslím si, že v dnešní době se stane něco, co v roce 89.


O čem melu? Třeba o Krylovi. V 60tých letech byl zakazován, popotahovám, až nakonec musel utéct. Ortela to naštěstí nečeká. Nejsem zastáncem jeho textů, ale je fakt, že texty jsou patriotické, jako Krylovi. Jen ten patriotismus je u Ortela agresivní. Ale víme, zda Krylův patriotismus nebyl agresivní v 60tých letech? Já to nevím. Byla to jiná doba a já v ní nežil.
Vím ale a to mi bylo nějakých 12let, v 90tých letech vznikl Orlík vedený Danielem Landou a Danem Matáskem (Polda, Básníci). Hudebně se mi to líbilo, textům jsem nerozumněl. S odstupem času jsem rozumněl i textu a já, jako obyčejný člověk s obyčrjným myšlením jsem to bral normálně, pořád jako slušnou hudbu. Nejsem rasiste, ale mezi námi, v každém z nás trošku rasismu je. Třeba nemusíme spálené maso atd Smějící se . Dělám si srandu, ale opravdu máme v sobě vždy ždibec rasismu.

Třeba nechápu, proč si rómové stěžují na označení, že jsou cigáni. Mám pár známých a těm to nevadí. Oni sami říkají, že i za Masaryka, války a komančů to byli vždy cigáni. Jen v dnešní době někteří blbečci se označují za rómy. Prosím, takto mluví o sobě sami rómové, které znám. A nejsou zdechlý, makají, proto se s nima i bavím atd.

Někde jsem četl text písničky od Gypsiho Bangy. Něco o m*dání a š*kání atd. Nevím, zda při jeho pokusech o začlenění slušných rómů můžou tyto texty pomoci. Asi moc ne. Ani Ortelovi by to moc nemohlo pomáhat.

Tak jistě. Zvolíme menší zlo a to je Božský Kája s božskou Luckou a ošuntělým Kabátem. Sluníčkáři opravdu zaplakali, protože Tomík to projel. Jeho písničky mám rád, jen jeho vystupování se mi zdá podivné, takové canabisové.

Kdyby nebyla vlna imigrace, Ortel by se neobjevil. Kdyby nebyl rasismus naopak, Ortel by se neobjevil. Kdyby lidé byli spokojeni, Ortel by se neobjevil. Zlatý Honza Nedvěd...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama