Z důvodu neschopnosti zbavit se reklamy na blog.cz, malého množství nastavení a TV Novy!!!,

jsem přešel na Wordpress a zároveň i na web bez reklam.

Zde vždy nahodím začátek textu a nebo témata a zbytek najdete na mých nových stránkách.

Hřensko 21. - 23.10.2016

29. října 2016 v 13:06 | Monty |  Naše výlety

Člověk ani nemohl dospat, jak se těšil na ty skvělé tři dny. Opravdu. Byť opět na místo, kde jsme byli v červenci, ale je to místo, kde bychom mohli být pořád. Nepršelo, podzim v plném proudu a autko vrnělo. Ano přiznávám, rád jezdím a moje přítelkyně se ráda vozí. Nemusíme jezdit rychle, protože se pak člověk nemůže kochat z barev podzimu. Tak teda jo. Proč stále ještě vyspávat. je páteček a dopoledne a krásně.


Nasedli jsme do našeho autíka, které nás povozilo skoro z jednoho konce na druhý.
Jeli jsme směr Olomouc a po dálničce do Mohelnice. Pokud trasu znáte, víte, že z Mohelnic do Hradce Králové je klasická silnice, ale projíždí se docela pěknými městy. Když nepočítám Olomouc, tak to máte Mohelnice, Moravská Třebová, Litomyšl (a nebo Lytomyšl :D ), Vysoké Mýto a Hradec Králové. Mimo tuto trasu je hodně dalších měst a nebo jiných míst. Jmenuji alespoň jedno za všechny a to hrad Svojanov. Za Hradcem, upozorňuji, že se stále jede po stejné silnici z Moravy, což znamená, že by jste se neměli ztratit, je dále město Jičín, rodiště Rumcajse, Liberec s Ještědem, pak Kamenický Šenov. Neznáte jej? A co Panská skála? Ne? A co pohádka Pyšná princezna, kde se schovávali princ s princeznou za tou skálou "z
trubek"? Už ano? Tak vidíte :D . Za Šenovem jsou Trosky a vlastně až do Děčína je co obdivovat. Já ale doporučuji odbočit v České Kamenici na Hřensko směrem na Mezní louku. Je to krásná příroda, projíždíte lesem a skalami. Fantazie.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Praha. Nedělám jim reklamu, ale musím říct, že se o vás starají, jako o miminko a pokoje jsou krásné. Jinak je v Hřensku mnoho míst na ubytování.
Ráno jsme se vydali směr Pravčická brána. Dá se od hotelu jít pěšky a nebo vás k rozcestí veme autobus. Asi od května do konce října jede co hodinu. Cesta ale není úmorná, vůbec. Ano, je to do kopce, ale myslím si, že jsme už šli i náročnější cesty. U brány je ji krásná budova zvaná Sokolí hnízdo. Je tam restaurace i suvenýry a hlavně pár vyhlídek, které stojí za to. Po sestupu jsme se rozhodli, že se mrkneme i na jedno pohádkové místo, Dolský mlýn. Tam se natáčely pohádky Peklo s princeznou a nebo již jmenovaná pohádka pyšná princezna. To je srandovní bitka, kdy vojáci končí v pytlích od mouky. Je tam mnoho možností, jak se k němu dostat, my jsme si vybrali nejkratší, ale schodovou. Nad mezní loukou je vesnička Vysoká lípa a lidé už vám poradí. A nebo stačí se dostat ke hřbitovu a směr dolů za něj. Sestup po schodech i výstup stojí za to. my jsme to šli v pozdních
hodinách, takže místo na nás působilo strašidelně, skoro jako peklo.

V neděli, po najezení, jsme se jeli mrknou do Děčína. Je jen 12km od Hřenska a dá se i napojit na cestu E442, která jede až na Moravu. Děčín je krásné město a jde vidět, že zde byli sudeti. Skoro si připadáte, jak v Německém městě kdysi před 100lety.
Nechtěli jsme se ale zdržovat, vyjeli jsme jen kopec k ZOO a za rohem je vyhlídka zvaná Pastýřská stěna. Lépe řečeno Pastýřská stěna je skála, kde je i ZOO. Vyhlídka je ale kousek od něj a je tam, či byla, restaurace. Výhled na město stojí opravdu za to. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u již zmiňované Panské skály.

Tři dny, ale krásné. A proto: snažte se alespoň jednou za měsíc vypadnou z baráku někam, kde jste nebyli a nebo si najděte místo, kam se budete alespoň dvakrát ročně, jako my, vracet.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama