Hřensko 21. - 23.10.2016

29. října 2016 v 13:06 | Monty |  Naše výlety

Člověk ani nemohl dospat, jak se těšil na ty skvělé tři dny. Opravdu. Byť opět na místo, kde jsme byli v červenci, ale je to místo, kde bychom mohli být pořád. Nepršelo, podzim v plném proudu a autko vrnělo. Ano přiznávám, rád jezdím a moje přítelkyně se ráda vozí. Nemusíme jezdit rychle, protože se pak člověk nemůže kochat z barev podzimu. Tak teda jo. Proč stále ještě vyspávat. je páteček a dopoledne a krásně.


Nasedli jsme do našeho autíka, které nás povozilo skoro z jednoho konce na druhý.
Jeli jsme směr Olomouc a po dálničce do Mohelnice. Pokud trasu znáte, víte, že z Mohelnic do Hradce Králové je klasická silnice, ale projíždí se docela pěknými městy. Když nepočítám Olomouc, tak to máte Mohelnice, Moravská Třebová, Litomyšl (a nebo Lytomyšl :D ), Vysoké Mýto a Hradec Králové. Mimo tuto trasu je hodně dalších měst a nebo jiných míst. Jmenuji alespoň jedno za všechny a to hrad Svojanov. Za Hradcem, upozorňuji, že se stále jede po stejné silnici z Moravy, což znamená, že by jste se neměli ztratit, je dále město Jičín, rodiště Rumcajse, Liberec s Ještědem, pak Kamenický Šenov. Neznáte jej? A co Panská skála? Ne? A co pohádka Pyšná princezna, kde se schovávali princ s princeznou za tou skálou "z
trubek"? Už ano? Tak vidíte :D . Za Šenovem jsou Trosky a vlastně až do Děčína je co obdivovat. Já ale doporučuji odbočit v České Kamenici na Hřensko směrem na Mezní louku. Je to krásná příroda, projíždíte lesem a skalami. Fantazie.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Praha. Nedělám jim reklamu, ale musím říct, že se o vás starají, jako o miminko a pokoje jsou krásné. Jinak je v Hřensku mnoho míst na ubytování.
Ráno jsme se vydali směr Pravčická brána. Dá se od hotelu jít pěšky a nebo vás k rozcestí veme autobus. Asi od května do konce října jede co hodinu. Cesta ale není úmorná, vůbec. Ano, je to do kopce, ale myslím si, že jsme už šli i náročnější cesty. U brány je ji krásná budova zvaná Sokolí hnízdo. Je tam restaurace i suvenýry a hlavně pár vyhlídek, které stojí za to. Po sestupu jsme se rozhodli, že se mrkneme i na jedno pohádkové místo, Dolský mlýn. Tam se natáčely pohádky Peklo s princeznou a nebo již jmenovaná pohádka pyšná princezna. To je srandovní bitka, kdy vojáci končí v pytlích od mouky. Je tam mnoho možností, jak se k němu dostat, my jsme si vybrali nejkratší, ale schodovou. Nad mezní loukou je vesnička Vysoká lípa a lidé už vám poradí. A nebo stačí se dostat ke hřbitovu a směr dolů za něj. Sestup po schodech i výstup stojí za to. my jsme to šli v pozdních
hodinách, takže místo na nás působilo strašidelně, skoro jako peklo.

V neděli, po najezení, jsme se jeli mrknou do Děčína. Je jen 12km od Hřenska a dá se i napojit na cestu E442, která jede až na Moravu. Děčín je krásné město a jde vidět, že zde byli sudeti. Skoro si připadáte, jak v Německém městě kdysi před 100lety.
Nechtěli jsme se ale zdržovat, vyjeli jsme jen kopec k ZOO a za rohem je vyhlídka zvaná Pastýřská stěna. Lépe řečeno Pastýřská stěna je skála, kde je i ZOO. Vyhlídka je ale kousek od něj a je tam, či byla, restaurace. Výhled na město stojí opravdu za to. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u již zmiňované Panské skály.

Tři dny, ale krásné. A proto: snažte se alespoň jednou za měsíc vypadnou z baráku někam, kde jste nebyli a nebo si najděte místo, kam se budete alespoň dvakrát ročně, jako my, vracet.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama