První vzpomínka

24. srpna 2016 v 18:19 | Monty |  Téma týdne / Theme of the week
No tak to jste mě dostali. Moc by mne to také zajímalo, protože první, co si pamatuji, bylo modré království. Proč modré? Hned vám to dořeknu, jen co rozkliknete "celý článek" .


Bylo nebylo. Nějakým zhlukem, jsem se ocitl, jako už nějaký "letý" člobrdík v Modrém králoství. Proč v Modrém? Protože, to bylo jako v nebi. Samý mráček, jak z pohádky, vše nadýchané, všichni usměvaví a spokojení. Dokonce i král s královnou. Co si pamatuji, vždycky jsem si hrál s ostatními dětmi a vůbec mě nezajímalo, co kdo a zda je někdo můj, či já jeho.

Jednoho dne jsem uviděl dva krásné mladé lidi. Až později jsem se dozvěděl, že to byla mladá dívka s chlapcem. Koukali se po celém králoství, král s královnou, s úsměvem na rtu, ukazovali tamto a tamto. Mladí lidé se ale více zajímali o děti. Rozkoukávali se a já jsem koukl na ně. V jednu chvíli se stalo, že se šest očí náhle setkalo. Jakoby by blesk projel mým srdce a já cítil, jak se rozbušilo, jak dunělo, až jsem musel zavřít oči, dlouho jsem je měl zavřené, cítil jsem, jak plavu v moři, ale možná jsem se dusil. Nevím. Najednou jsem cítil chladno a ač jsem měl víčka zavřené, viděl jsem přes ně světlo. Dlouho trvalo, než jsem oči otevřel a nakonec jsem ji spatřil. Tu ženu, co se na mne koukala a toho muže. Oba šťastni. Maminku a tatínka.

Není to moje vzpomínka, je to vzpomínka rodičů, kteří mi to vyprávěli, jako malému dítěti, když jsem nechtěl spát. Pomáhalo to. Tak jsem přišel na svět...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama