Lída Baarová - zhrzený člověk

30. srpna 2016 v 20:14 | Monty |  Moje témata
Líba Baarová. Žena, dívka, starší žena, možná babička. Všude, kde se o ní píše, píše se takový způsobem, že je mi z toho smutno. Nevím, kolik si toho vytrpěla a nebo zda byla opravdu tak naivní a nebo jen vypočítává. Můžu jen podotknout, že doba, ve které žila, byla strašná až moc. Nezavidím ji ani trochu. Vlastně jen jedno. Je to žena, která žila ve zlaté éře československého filmu.


Proč vlastně byla taková, jak si někteří lidi myslí? A byla opravdu taková. kdo z nás ji znal? Nikdo. Jen četl spisy a nebo se sní setkal, jako se starou paní a povídal si sní. Mluvila tehdy pravdu? A nebo ta pravdu zůstala v ní. je mnoho otázek. Já jen zde chci psát o tom, že ta doba, ve které žila, moc šťastná nebyla. válka a komunisti. No dejme tomu, že by ti komunisti nevadili,jen je problém ten, že se za války ukazovala s pohlaváry německé říše. Kdo se nesetkal? myslíte si, že Adina Mandlová nespala s někým z vyšších kruhů? Možná ano, ale taky to s jistotou tvrdit nemůžeme.

Lída byla podle mě, strašně plachý člověk, který potřeboval lásku a láaska potřebovala ji. Jen se koukněte na její film, které jsou orpavdu láskyplně naivní. Jeden z prvních, Okénko (1933), to skoro dokazuje.

Ano, jistě. Časem se čista duše mění, se stoupající slávou, ale komu ne? Prosím, nechci obhajovat, co udělala a co ne, ale je fakt, že nikdo nemůže vědět, jak se člověk může zachovat v dané situaci.

Je možné, že Goebles, opravdu naléhal a je možné, že nalehal přes rodinu, myslím tím nátlakově, vyhrožování. Ale je dobré si uvědomit, kdy se začala vypovídat. Byla už starší osůbka, paměť ji nesloužila a byla nevrlá. CHápu to. Taky by mě štvalo, kdyby se mě po éta letoucí někdo pořád ptal na stejné věci.

Otakar Vávra už byl taky starší člověk a je možné, že se mu slovíčka pletly. A nebo se chtěl udělat zajímavým.

Ať tak, či onak, Lída Baarová byla skvělá herečka a jejím hereckým výkonům věřím do teď. Koukněte se na Dívku v modrém (1939) a zjistíte, že v kůži Oldřicha Nového a nebo vy dámy, Lídy Baarové, byste chtěli být taky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama